Zilele Sportive, Sfântu Gheorghe
21-23 septembrie 2018

Turneu memorial de baschet „Mikó László"

Vineri, ora 10.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport
Participanti: AS Háromszék, CS Presa Budapesta

Duatlon

Sâmbătă, ora 09.00 – Arena Sepsi / Parcare

Tură ciclistă

Duminică, ora 15.00 – Arena Sepsi / Parcare

Cea mai sportiva clasă

Vineri, ora 13.00 – Arena Sepsi / Sala mică de sport

Expoziție mașini de retro

Duminică, ora 09.00 – Arena Sepsi / Parcare

Campionat baschet U16 băieți

Vineri, ora 15.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport

Campionat Fotbal feminin

Sâmbătă, ora 09.00 – Arena Sepsi / Sala mică de sport

Cupa baschet U14 băieți

Duminică, ora 09.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport

Demonstrație și concurs curling

Vineri, ora 16.00 – Arena Sepsi / Patinoar

Streetball

Sâmbătă, ora 09.30 – Arena Sepsi / Parcare

Concurs șah

Duminică, ora 09.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport

Festivitatea de deschidere oficială a Zilelor Sportive

Vineri, ora 17.00 – Centrul orașuluim, Piața Libertății

Gimnastică matinală. Morning Workout

Sâmbătă, ora 09.00 – Arena Sepsi / Scenă

Minibaschet U12 fete

Duminică, ora 09.00 – Arena Sepsi / Sala mică de sport

Alergare „Kicsid Gáborˮ

Vineri, ora 17.15 – Centrul orașuluim, Piața Libertății

Campionat de tenis

Duminică, ora 09.00 – Arena Sepsi / Teren de tenis

Campionat tenis

Duminică, ora 9.00 – Arena Sepsi / Terenul de tenis

Ștafeta Culorilor Olimpice

Vineri, ora 17.30 – Centrul orașuluim, Piața Libertății

Sugas Run ediția a 9.-a

Sâmbătă, ora 09.00 – Piața Libertății

Întrecerea micilor campioni

Duminică, ora 09.30 – Arena Sepsi / Parcare

Fotbal pentru copii - băieți

Sâmbătă, ora 09.00 – Sala de sport Szabo Kati, terenul de antrenament

Yoga

Duminică, ora 10.00 – Arena Sepsi / Scenă

Cupa Zilelor Sportive la tenis de masă

Sâmbătă, ora 09.00 – sala Topspin

Cupa Zilele sportive U10 hochei

Duminică, ora 10.00 – Arena Sepsi / Patinoar

Zumba pentru copii

Sâmbătă, ora 10.00 – Arena Sepsi / Scenă

Squash

Duminică, ora 09.00 – Centrul de înot

Cupa Zilele Sportive la hochei categ. U8

Sâmbătă, ora 10.00 – Arena Sepsi / Patinoar

Prezentare articole sportive extreme

10.00 – Arena Sepsi / Parcare

Prezentare articole sportive extreme

Sâmbătă, ora 10.00 – Arena Sepsi / Parcare

Călărie

Duminică, ora 10.00 – Arena Sepsi / Parcare

Sporturi tradiţionale, baranta

Sâmbătă, ora 10.00 – Arena Sepsi / Parcare

Tenis cu piciorul

Duminică, ora 10.00 – Arena Sepsi / Parcare

Teqball

Sâmbătă, ora 10.00 – Arena Sepsi / Parcare

Karting

Duminică, ora 10.00 – Arena Sepsi / Parcare

Scafanderie

Sâmbătă, ora 10.00 – Arena Sepsi / Parcare

H.I.I.T. Training

Duminică, ora 10.30 – Arena Sepsi / Scenă

Campionat Old Boys handbal

Sâmbătă, ora 10.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport

Demonstrație arte marțiale

Duminică, ora 11.00 – Arena Sepsi / Scenă

Demonstrație și concurs arte marțiale

Sâmbătă, ora 10.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport

Alege-ți sportul preferat

Duminică, ora 11.00 – Arena Sepsi / Parcare

Jocuri de societate

Sâmbătă, ora 10.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport - pe coridoarele Arenei

Orban Barra Gabor Trial: inițiere

Duminică, ora 11.00 – Arena Sepsi / Parcare

Mobility Day – deschiderea oficială

Sâmbătă, ora 10.00 – Piața Libertății

Step Aerobic

Duminică, ora 11.30 – Arena Sepsi / Scenă

Squash - Ziua porților deschise

Sâmbătă, ora 10.00 – clădirea Centrului de înot

Dans de societate

Duminică, ora 12.10 – Arena Sepsi / Scenă

Demonstrație scrimă

Sâmbătă, ora 10.30 – Arena Sepsi / Scenă

Dresaj canin

Duminică, ora 12.30 – Arena Sepsi / Scenă

BodyART

Sâmbătă, ora 11.00 – Arena Sepsi / Scenă

Scafanderie

Duminică, ora 12.00 – Arena Sepsi / Parcare

Antropometrie

Sâmbătă, ora 11.00 – Arena Sepsi / Sala mare de conferințe

Kangoo Kids Fitness Move

Sâmbătă, ora 11.30 – Arena Sepsi / Scenă

Autoapărare

Duminică, ora 13.00 – Arena Sepsi / Scenă

Concurs Baranta

Sâmbătă, ora 12.00 – Arena Sepsi / Parcare

Concurs de viteză auto

Duminică, ora 13.00 – locația: drumul spre Ilieni

Campionat Floorball

Sâmbătă, ora 12.00 – Arena Sepsi / Sala mică de sport

Cupa Zilelor Sportive handbal fete

Duminică, ora 13.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport

Meciuri fotbal – categoria U19, U17: Sepsi OSK – Miercurea Ciuc

Sâmbătă, ora 12.00 – locația: Stadionul municipal

Întâlnire cu fani echipa SEPSI OSK

Duminică, ora 13.30 – Arena Sepsi / Scenă

Dans modern: Palatul Copiilor

Sâmbătă, ora 12.30 – Arena Sepsi / Scenă

Demonstrație arte marțiale

Duminică, ora 14.00 – Arena Sepsi / Scenă

Kangoo Jumps Fitness Move adulți

Sâmbătă, ora 13.00 – Arena Sepsi / Scenă

Demonstrație Body & Mind Zumba

Duminică, ora 14.30 – Arena Sepsi / Scenă

Fotbal în baloane gonflabile

Sâmbătă, ora 13.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport

Orban Barra Gabor Trial show

Duminică, ora 15.15 – Arena Sepsi / Scenă

Psihologie sportivă – Karikás Emőke

Sâmbătă, ora 13.00 – Arena Sepsi / Sala mare de conferințe

Demonstrație Grit Dance Fitness

Duminică, ora 15.45 – Arena Sepsi / Scenă

Demonstrație de atelaje canine

Sâmbătă, ora 14.00 – Arena Sepsi / Scenă

Cupa de fotbal ai pedagogilor

Duminică, ora 12.00 – Arena Sepsi / Sala mică de sport

Prezentare carte - Jocha Károly : „Discuții cu sportivi olimpici”

Sâmbătă, ora 14.30 – Arena Sepsi / Sala mare de conferințe

Recital: Fuvo Shock Orchestra din Reci

Sâmbătă, ora 14.30 – Arena Sepsi / Scenă

Demonstrație lupte libere

Duminică, ora 16.45 – Arena Sepsi / Scenă

Power Move Fitness Move

Sâmbătă, ora 15.00 – Arena Sepsi / Scenă

Demonstrație Judo

Duminică, ora 17.00 – Arena Sepsi / Scenă

Demonstrație patinaj artistic

Duminică, ora 17.00 – Arena Sepsi / Patinoar

Fitness Tribe: exercitii pe trepte la Arena Sepsi

Sâmbătă, ora 15.30  – Arena Sepsi / Scenă

Concert al fanfarei din Arcuș

Duminică, ora 17.30 – Arena Sepsi / Scenă

Mobility Day – copii sub 14 ani, defilare pe biciclete

Sâmbătă, ora 15.45 – parcul Elisabeta

Festivitatea de închidere

Duminică, ora 18.00 – Arena Sepsi / Scenă

Expediția Khumba Trans-Africa 2018

Sâmbătă, ora 16.00 – Arena Sepsi / Sala mare de conferințe

Korfball

Sâmbătă, ora 16.00 – Arena Sepsi / Parcare

Handbal amatori fete

Sâmbătă, ora 16.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport
Organizator: AS Tipe Tupa

Campionat handbal fete junioare IV.

Sâmbătă, ora 16.00 – Arena Sepsi / Sala mică de sport

Mobility Day defilare pe biciclete pentru adulți

Sâmbătă, ora 16.15 – Piața Libertății

Recital: Fuvo Shock Orchestra din Reci

Sâmbătă, ora 16.15 – Arena Sepsi / Scenă

Ida Aerobic

Sâmbătă, ora 16.45 – Arena Sepsi / Scenă

Meci hochei U16: Pinguinii Regali – CS Felcsik

Sâmbătă, ora 17.00 – Arena Sepsi / Patinoar

Zumba toning

Sâmbătă, ora 17.45 – Arena Sepsi / Scenă

Turneu demonstrativ de fotbal Ziariști-politicieni-artiști

Sâmbătă, ora 18.00 – Arena Sepsi / Sala mare de sport

Concert – MANO AND FRIENDS

Sâmbătă, ora 19.00 – Arena Sepsi / Scenă

Meci hochei amatori: Pinguinii Regali– Vulpii Sf. Gheorghe

Sâmbătă, ora 20.00 – Arena Sepsi / Patinoar

 

Organizatorii își rezerva dreptul de a modifica programul!

 

11
Zilele sportive
56
asociații partenere
32123
participant
696
program sportiv

Sponsori - Zilele Sportive

© Asociația EQUITES
Sfântu Gheorghe, Jud. Covasna

Site-ul a fost creat de: Digital Studio